Podstawowe usługi biur księgowych

Wiele firm i spółek prowadzących działalność gospodarczą powierza prowadzenie księgowości biurom rachunkowym. Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego działa wiele takich firm, przykładem jest biuro rachunkowe w Olsztynie, które oferuje wysokiej, jakości usługi nastawione na spełnienie potrzeb i oczekiwań klientów.

Jakie usługi księgowe są niezbędne przy prowadzeniu działalności gospodarczej?

Jeżeli interesuje nas biuro, które prowadzi profesjonalną rachunkowość Olsztyn na swoim terenie ma do zaoferowania usługi wielu doświadczonych księgowych. Podstawowe zadania nakierowane są na usługi księgowe polegające na rzetelnym prowadzeniu ksiąg handlowych, rejestrowaniu wpływających należności oraz koniecznych do uiszczenia wpłat, terminowe naliczanie podatków. Ważną funkcją wykonywaną przez księgowych jest korygowanie możliwych niejasności w dokumentacji finansowej. Wiele biur księgowych prowadzi także obsługę kadrowo – płacową.

Prowadzenie księgowości dla różnych form opodatkowania

Biuro rachunkowe w Olsztynie prowadzi obsługę księgową klientów (firmy, spółki), którzy rozliczają się na podstawie ogólnych zasad, według podatku liniowego oraz karty podatkowej i ryczałtu ewidencjonowanego. Najczęstszymi klientami biur rachunkowych są:

Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą.

Spółki prawa handlowego, osobowe, komandytowe, akcyjne oraz z ograniczoną odpowiedzialnością.

Zakres usług biura księgowego

Właściciel firmy przedstawiając specyfikę branży, w której prowadzi działalność gospodarczą oraz swoje oczekiwania, może liczyć na ukierunkowanie modelu współpracy w kwestii obsługi księgowej, świadczonej przez https://www.biurogetek.pl/oferta/uslugi-ksiegowe/glowna-ksiegowa.

Biuro rachunkowe wykonując usługę dla danej firmy zapewnia:

Sporządzenie planu kont i koncepcji rachunkowości

Komputerowe prowadzenie ksiąg rachunkowych z przestrzeganiem przepisów, łącznie z udziałem we wprowadzeniu systemów księgowych w danej firmie.

Opracowanie miesięcznych a także rocznych deklaracji podatkowych ze złożeniem ich we właściwym urzędzie skarbowym.

Obsługiwanie zwrotów VAT.

Przygotowanie rocznych sprawozdań finansowych oraz dostarczenie ich do urzędu skarbowego i KRS.

Opracowanie i złożenie sprawozdań do GUS i NBP.

Sporządzenie wniosków kredytowych wraz z opracowaniem prognoz finansowych.

Ocena i bilans kosztów wraz z doradztwem w ich restrukturyzacji

Stały nadzór nad należnościami i zobowiązaniami firmy.

Współpraca z biegłymi dokonującymi rewizji finansowej (audytów).

Przeanalizowanie i nadrobienie zaległości, które powstały przed zawarciem umowy.

Reprezentowanie właściciela firmy w urzędzie skarbowym we wszystkich kwestiach.

Odpowiedzialność biura księgowego

Księgowi zatrudnieni w biurze rachunkowym współpracują ze specjalistami z różnych dziedzin, dzięki czemu mogą zapewnić kompleksową obsługę firm oraz doradztwo. Prowadząc księgi handlowe danej firmy biuro bierze odpowiedzialność za ich dokładność i zgodność z obowiązującymi przepisami. Doświadczeni pracownicy biura zawsze wybierają najkorzystniejsze dla klienta rozwiązania podatkowe i księgowe, przedstawiają najlepszą formę rozliczeń ze szczegółowym wytłumaczeniem zasad. Interesy firmy, która podejmuje współpracę z biurem rachunkowym są chronione, ponieważ posiada ono ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Wsparcie dobrych księgowych pomaga właścicielom firm w zoptymalizowaniu finansów, co z kolei prowadzi do oszczędności i przynoszeniu zysków z prowadzenia działalności.

Bądź pierwszy, by skomentować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sześć + szesnaście =